آموزش تميز كردن ماشين ظرفشويی

0
به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد رای: 0 میانگین: 0]

تميز كردن ماشين ظرفشويی

امروزه یک سری وسیسله برای شست و شو طراحی و ساخته شده اندکه کار شست و شو و تمیز کردن را راحت تر کرده اند. این دستگاه های شست و شو اعم از ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی هستند که نیاز به پاکسازی و تمیز کردن دارند. تا از رشد قارچ ها و باکتری ها در در اجزای آن جلوگیری شود. ما در متن این وبلاگ به روش های تمیز کردن و شست و شوی ماشین ظرفشویی می پردازیم تا به توانید خودتان به راحتی در منزل برای شست و شوی آن اقدام کنید.

همه ی ما می دانیم که برای برخی از مردم در هر کجای دنیا ماشین ظرفشویی یکی از اقلام ضروری منازلشان تلقی می شود. و بدون شک هر چند وقت یک بار این دستگاه به تمیز سازی و شست و شوی اساسی نیاز دارد. البه باید توجه داشت برای تمیز کردن آن قاعده و قانونی اعم از یک سری مراحل وجود دارد که باید هر کدام را به صورت جدی و با جزئیات اجرا کرد و بسیار به آن ها توجه شود.

مراحل تمیز کردن ماشين ظرفشويی

 1. در اولین مرحله باید قفسه های ماشین ظرفشويی را به طور کامل خارج کنید تا به محل تخلیه ی آب دسترسی داشته باشید.( البته لازم است بگوییم که معمولا محل تخلیه ی آب در زیر یک قفسه ی آهنی قرار دارد.) و همچنین باید توجه داشته باشید برای خارج کردن ها یا باید آن ها را از جا بیرون بکشید یا پیچ های کناری را باز کنید. البته که این خارج کردن قفسه ها به مدل و نوع ماشین ظرفشويی شما وابسته است.
 2. در دومین مرحله ی شست و شو شما می توانید از شوینده های شیمیایی و یا مواد دست ساز خانگی برای تمیز کردن محفظه ی تخلیه ی آب استفاده کنید. اما ترجیح داده می شود که از بیشتر از مواد دست ساز استفاده کنید. به عنوان مثال برای شوینده ی خانگی می توانید از مخلوط جوش شیرین و سرکه سفید و آبلیمو و نمک استفاده کنید.
 3. سپس بعد از مخلوط کردن این دو مواد با یک براش یا مسواک کهنه درون محفظه ی تخلیه ی آب را تمیز نمایید.
 4. بعد با مقداری آب شست و ش دهید.
 5. در ادامه برای اینکه از پاکسازی کامل محل تخلیه ی آب راحت شود می توانید مقداری مایع سفید کننده به داخل آن یعنی محل تخلیه ی آب بریزید تا به صورت کامل تمیز شود.
 6. در آخرین مرحله تمامی قفسه ها را در جای اصلی خود قرار دهید. و سپس ماشین ظرفشویی را بدون اینکه هیچ ظرفی درون آن باشد روشن نمایید. تا به صورت کلی داخل دستگاه ماشین ظرفشویی شسته شود.

نکات لازم در تمیز کردن ماشين ظرفشويی

 • یکی از نکات لازم در شست وشوی ماشین ظرفشویی این است که توجه داشته باشید. حداقل این کار شست و شو را باید را ۴ تا ۶ هفته یک بار انجام دهید. تا از کاهش کارایی و مسدود شدن محل تخلیه ی آب و مسیر شست و شو جلوگیری شود.

در واقع شما با این کار ذرات اعم از ذرات مواد غذایی ، تفاله های صابون و … را از بین می برید و از رسوب آهک در فضای ماشین ظرفشویی جلوگیری خواهید کرد.

نحوه تمیز کردن زنگ زدگی از محفظه داخلی ماشین ظرفشویی

 • برای این کار کمی جوش شیرین را خیس کنید و روی محل زنگ زدگی پخش کنید.
 • سپس بگذارید جوش شیرین ۱ ساعت روی محل زنگ زدگی بماند.
 • سپس بوسیله اسکاج زنگ زدگی را کامل پاک کنید.
 • در اخر با یک دستمال خیس داخل دستگاه را تمیز کرده و خشک کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.