فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh چیست؟ و در یخچال چه کاربردی دارد؟

0
به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد رای: 0 میانگین: 0]

فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh چیست؟

یکی از ویژگی های حائز اهمیت یخچال های امروزی وجود فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh می باشد . که معمولا در اکثر یخچال های ال جی که طی چند سال اخیر به کار برده شده استفاده شده است. اما ممکن است با شنیدن آن این سوال به ذهنتان خطور کند که فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh چیست و چه کاربردی دارد؟

فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh

این فیلتر بهداشتی در یخچال های مدرن ال جی در واقع یک سیستم تصفیه ی هوا می باشد که طی چند مرحله به راحتی می تواند انواع باکتری ها، قارچ ها، گرد و غبار و بوهای نامطبوع را از بین ببرد و هوای داخل یخچال  را کاملا استرلیزه می سازد.این فیلتر از ساختار ۵ لایه ای برخوردار است که دولایه آن را فتوکالیست، دولایه ی دیگر آن از کربن و پنجمین لایه را لامپ فرابنفش تشکیل داده است.

فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh چیست؟

کاربرد فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh

البته لازم به ذکر است که بدانید در این فیلتر هر لایه وظیفه ای دارد و هرکدام برای از بین بردن نوعی خاص از آلودگی را به عهده دارند. به علاوه فیلتر بهداشتی ( Hygiene Fresh ) تا۹۹/۹ درصد آلودگی ها را از بین می برد. علاوه بر این در سالم و تازه نگه داشتن  مواد غذایی تاثیر به سزایی دارد و مدت زمان ماندگاری مواد غذایی را طولانی می سازد.

همچنین باید توجه داشت این فیلتر نقش به سزایی در یخچال دارد و می تواند رطوبت اضافی را نیز جذب کند .

زمان تعویض

توجه داشته باشید نباید این فیلتر را با آب شست و شو دهید زیرا که باعث اختلال در عملکرد آن می شود.این فیلتر در از بین بردن تمامی باکتری ها موثر نمی بشاد و تنها برای حذف باکتری هایی کارایی دارد که روی غذاهای موجود در یخچال می باشد.

این فیلتر ها گاها باید تعویض گردند و شما می توانید با توجه به میزان و شیوه استفاده از یخچالتان آن را تعویض کنید. اما ترجیح داده می شود که هر سال آن را تعویض کنید تا کارایی بهتری داشته باشد.

فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh چیست؟

چگونگی تعویض فیلتر بهداشتی  Hygiene Fresh

ابتدا فیلتر قدیمی را خارج کنید و سپس فیلتر جدید را به گونه ای قرار دهید که قسمت سفید فیلتر و برچسپ Back قابل رویت باشد. توجه داشته باشید که فیلتر را برعکس و خلاف جهت فیلتر هوای تازه قرار ندهید.

هنگامی که فیلتر را قرار دادید آن را حدود ۳۰ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا پوشش فیلتر کاملا نصب شود.

در آخر در یخچال را ببندید و دکمه (O) روی پنل را حداقل به مدت ۵ ثانیه فشار دهید تا چراغ عوض کردن فیلتر خاموش شود و سپس دکمه را دوباره فشار دهید تا فیلتر جدید شروع به کار کند .

فیلتر بهداشتی Hygiene Fresh چیست؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.