دلایل چکه کردن آب از پنل کولرگازی

0
به این مقاله چند ستاره میدین ؟
[تعداد رای: 1 میانگین: 5]

چکه کردن آب از پنل کولرگازی

یکی از مشکلاتی که در استفاده از کولرگازی امکان دارد با آن برخورد کنید. چکه کردن آب از پنل آن می باشد. این مشکل باعث خسارت های زیادی می شود و همچنین باعث از بین رفتن کارایی دستگاه می شود. سپس شما باید به تعویض یا تعمیر دستگاه بپردازید.

اما چه چیزی باعث به وجود آمدن این جور مشکلات خواهد شد؟ برای اینکه به جواب این سوال خود دست یابید در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا بفهمید دلایل چکه کردن آب از پنل کولرگازی چیست. زیرا ما در این مقاله به برسی تمامی دلایل می پردازیم.

آبریزی از پنل کولرگاز

۱-شکستن قاب ناودانی کولرگازی 

یکی از دلایل شکستن قاب ناودانی (جایی از کولر است که اب حاصل از رطوبت در انجا جمع شده و از طریق لوله ها به بیرون منتقل می شود. ) که ممکن است باعث چکه کردن آب شود. و این زمانی است که کولر گازی شما به صورت قطره ای چکه می کند. 

۲_ بسته شدن ناودانی کولر گازی

این قسمت بسیار حائز اهمیت است. زیرا که محل جمع شدن آب حاصل از رطوبت است کولر گازی است که به کمک لوله هایی به سمت بیرون هدایت می شود. این خروجی می تواند به هر دلیلی مسدود شود که یکی از دلایل آن جمع شدن گرد و خاک می باشد. پس مسدود شدن محل تخلیه نیز باعث آبریزی یا به عبارتی چکه کردن کولر گازی می شود.

راه حل : می توانید قاب جلویی پنل را باز کرده تا به لوله درین دسترسی داشته باشید و ان را تمییز کنید. اما در باز کردن قاب جلویی پنل بسیار دقت کنید که خارهای ان نشکند. البته شما از طریق پشت پنل هم می توانید به لوله درین دسترسی داشته باشید اما اگر خودتون نتوانستید این کار را انجام دهید حتما تعمیرکار خبر کنید.

۳_عدم قرار گرفتن لوله ی درین در جای مناسب خود.

هنگامی که لوله ی درین در جای مناسب خودش قرار نگیرد باعث آبریزی کولر گازی خواهد شد. همچنین بعضی مواقع مشکلاتی دیگر برای لوله ی درین کولر گازی به وجود خواهد آمد که همگی باعث آبریزی کولر گازی می شود.
تا خوردن ، مسدود شدن و عدم رعایت شیب شلنگ تخلیه نیز جزو دلایل شایع آبریزی و چکه کردن برخی کولر گازی ها می باشند.

لوله ی درین

۴_عایق نبودن لوله های کولر گازی

لازم به ذکر است که بدانید لوله های کولر گازی بسیار سرد و خنک می باشند. که اگر عایق نباشند رطوبت هوا را به خود جذب خواهند کرد و در نتیجه این مسئله نیز باعث چکه کردن آب از پنل کولر گازی خواهد شد.

۵_ علت پنجم کم بودن مقدار گاز

مقدار گاز کولر تائید بسیاری در سیکل سرمایشی کولر دارد. و کم بودن گاز می تواند کل عمل سیستم را مختل کند. به عبارتی کمبود گاز موجب یخ زدن فین های پنل داخلی کولر می شود و زمانی که ان را خاموش کنید یخ ها اب شده و در ناودانی اب جمع می شود و در نهایت سرریز می شود.

کم بودن مقدار گاز

۶- ششمین علت تراز نبودن پنل کولرگازی در هنگام نصب

یکی دیگر از دلایل اصلی نشت آب از کولرگازی ممکن است به علت به درستی نصب نشدن کولرگازی باشد. پس باید در زمان نصب کولر از اینکه قسمت جلوی آن خنک تر از قسمت عقب باشد یا از اینکه امر آب به درستی تخلیه می شود و نشت نمی کند اطمینان حاصل کنید. در هنگام نصب پنل روی دیوار حتما از تراز استفاده کنید تا کج بودن ان موجب چکه کردن اب از ناودانی نشود. در این مورد شیب نامناسب علت چکه کردن اب از کولرگازی است.

علت چکه کردن آب از پنل کولرگازی

خرید کولر گازی گری از بانه

خرید کولر گازی جنرال از بانه

خرید کولر گازی ال جی از بانه

Leave A Reply

Your email address will not be published.